imesta s.r.o.

výroba STAVEBNÍ CHEMIE, profesionální SANACE VLHKÉHO ZDIVA

barvy pro stavební aplikace, silikonové prostředky pro ochranu staveb, stěrkové hmoty, injektážní mikroemulzní prostředky

Sídlo imesta

Imesta spol. s r.o. byla založena v roce 1991 jako ryze česká společnost. Svým vznikem navázala na dlouholeté zkušenosti zakládajících společníků v oblasti vývoje výrobků stavební chemie. Od počátku bylo cílem firmy Imesta spol. s r.o. vyrábět a dodávat na trh výrobky pro zákazníky oceňujicí kvalitu nabízených produktů.

Vodou ředitelné nátěrové hmoty byly mezi prvními výrobky, které Imesta uvedla na trh. Například vodou ředitelný nátěr na čerstvý neoxidovaný pozinkovaný plech, prodávaný v současnosti pod obchodním názvem IMESTOL COLOR. Postupně se sortiment rozšířil i o silikonové impregnace a přípravky pro restaurování památek. Pro snadnou a rychlou aplikaci stavebně chemických výrobků nabízí IMESTA injektážní a nanášecí čerpadla firem DITTMANN GmBH a DESOI GmbH včetně příslušenství.

Nabídka firmy Imesta aktuálně obsahuje více než 30 výrobků stavební chemie. Mezi ně patří barvy pro stavební aplikace, silikonové prostředky pro ochranu staveb, stěrkové hmoty, tmely, injektážní mikroemulzní prostředek proti vzlínající vlhkosti a další speciální výrobky. Vyráběné barvy je možno tónovat v 850 odstínech podle vzorníku Imesta a také v dalších odstínech podle vzorníků RAL a NCS.

Výrobky firmy Imesta spol. s r.o. chrání stavby proti jejich znehodnocení povětrnostními podmínkami a dalšími vlivy a zároveň zlepšují jejich estetický vzhled.
Výrobky jsou certifikovány a řada z nich je opatřena ochrannou známkou.

Mimo produkce barev a impregnačních přípravků jsme v uplynulých letech věnovali pozornost výrobě injektážních materiálů a zlepšování technologií pro sanace vlhkých objektů. Během této doby jsme se přesvědčili o tom, že skutečné odstranění vlhkostních problémů v budovách je multidisciplinární obor s velkými nároky na souhru prováděných opatření.

Proto jsme naši práci doplnili o potřebnou diagnostiku, navrhování optimálních postupů, realizaci sanačních opatření a následnou kontrolu a servis. Formulovali jsme si a doržujeme hlavní zásady úspěšného provádění sanací vlhkého zdiva:

Naší snahou je poskytovat vhodná komplexní řešení s dlouhodobou funkcí, mít spokojené zákazníky a trvalý zdroj obživy. Domníváme se, že není možné zaručit vysokou kvalitu a zároveň nabízet nejnižší cenu.

V oblasti sanací vlhkých staveb nabízíme kromě materiálů i poradenský a realizační servis, zaměřený na diagnostiku, návrhy řešení a realizaci sanačních prací.

 • Podmínkou úspěšného řešení problému je přesné poznání jeho příčin
  provádíme diagnostiku stavu budovy před sanací a pečlivě ji vyhodnocujeme.
 • Navržená opatření musí postihnout všechny příčiny a všechna rizika rizika
  navrhujeme jednotlivá opatření tak, aby společně působila proti zjištěným příčinám.
 • Kvalitní materiál je základem dlouhodobé funkce
  k realizaci sanačních opatření používáme nejlepší dostupné materiály.
 • Kvalitní materiál musí být pečlivě a správně zpracován
  věnujeme velkou pozornost výběru klíčových pracovníků a jejich vzdělávání.
 • Spokojenost zákazníka a profesionální provedení vyžaduje stálé řízení jakosti
  nespokojíme se s konečnou kontrolou, kvalitu prací sledujeme během provádění.
 • Pro úspěch sanace je klíčová spolupráce se zákazníkem
  celé řešení Vám vysvětlíme a naučíme Vás jak udržet sanační opatření v trvalé funkci.

Imesta spol. s r.o chce být seriózním a dlouhodobým partnerem svých zákazníků, kterým nabízí kvalitní výrobky a kvalitní servis. Kvalitu výrobků a služeb se všichni zaměstnanci firmy snaží neustále zvyšovat.

Od 1.11.1999 je firma držitelem certifikátu systému řízení kvality dle ČSN EN ISO 9001.

Za dobu působení si firma IMESTA spol. s r.o. si získala dobré jméno u svých zákazníků – mezi stavebními firmami, projektanty, restaurátory a pracovníky památkové péče.

Imesta spol. s r.o. je přidruženým členem Společnosti pro technologie a ochranu památek STOP.

IMESTA, AKRYLIT, BIXIT a SINER jsou registrovanými ochrannými známkami.